/Files/images/62866607_17177513_1ed48fa71fc3.gif

Закон і неповнолітні

/Files/images/novini_14/zakon_1.jpgКожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей!

Адміністративне правопорушення (проступок) – це протиправний вчинок, який не тягне за собою кримінальної відповідальності. Дитина може бути притягнута до адміністративної відповідальності, якщо на момент вчинення адмінправопорушення досягнула 16 років. До цього віку за вчинки дітей несуть відповідальність їхні батьки або законні представники.

Пам`ятайте, те, що тільки вчора вважалося дитячими пустощами, може стати причиною адмінвідповідальності, оскільки може бути витлумачене як адміністративне правопорушення!

За вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх віком від 16 до 18 років можуть бути застосовані такі методи впливу:

1) зобов`язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;

2) попередження;

3) догана або сувора догана;

4) передача неповнолітнього під нагляд батьків або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.

/Files/images/novini_14/images333.jpg Коли шкоду заподіяно неповнолітнім, який досяг 16 років і має самостійний заробіток, а сума шкоди не перевищує одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, суддя має право покласти на неповнолітнього відшкодування заподіяної шкоди або зобов`язати своєю працею усунути її.

Злочином є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб`ектом злочину.

Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України, але через малозначимість не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.

В Україні людина, яка вчинила злочин, підлягає покаранню, якщо вона на момент вчинення злочину досягла 16 років.

Проте особи, які вчинили злочин у віці від 14 до 16 років, підлягають кримінальній відповідальності за:

־ вбивство;

־ умисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили розлад здоров`я;

־ згвалтування;

־ крадіжку;

־ пограбування;

־ розбій;

־ умисне або особливо злісне хуліганство;

־ умисне знищення або пошкодження державного, колективного майна чи індивідуального майна громадян, що спричинило тяжкі наслідки;

־ умисне вчинення дій, які викликали аварію поїзда тощо.

До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань:

· штраф (застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний доход, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення);

· громадські роботи (можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні робіт у вільний від навчання чи основної роботи час; тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день);

· виправні роботи (можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року);

· арешт (полягає в утриманні неповнолітнього,який на момент постановлення вироку досяг 16 років, в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від 15 до 45 діб);

· позбавлення волі на певний строк.

Неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання. У цьому разі до неповнолітнього застосовуються один або декілька заходів примусового виховного характеру:

o застереження;

o обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;

o передача неповнолітнього під нагляд батьків або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання;

o покладення на неповноллітнього, який досяг 15 років і має майно, кошти або заробіток, обов`язку відшкодування заподіяних майнових збитків;

o направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення.

Обставини, які обтяжують покарання:

- вчинення злочину особою повторно;

- вчинення злочину групою або за попередньою змовою;

- вчинення злочину на грунті расової, національної чи релігійної ворожнечі або розбрату;

- вчинення злочину щодо жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності;

- вчинення злочину щодо малолітнього, особи похилого віку або особи, що перебуває у безпорадному стані;

- вчинення злочину з використанням малолітнього або особи, що страждає психічним захворюванням чи недоумством;

- вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп`яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів.

Пам`ятайте! Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності!

Кiлькiсть переглядiв: 1038

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

До кого Ви звернетеся за допомогою у виборі професії

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031