/Files/images/kartinki/62850363_ms0z1gf5.gif

Комп’ютер: за і проти

Батьків, як правило, найчастіше турбує вплив комп'ютера на зір і шкоду випромінювання, а також можливість отримати в особі власної дитини майбутнього комп'ютерного фаната, зануреного в штучний віртуальний світ, що відводить його від реального життя.

Багато батьків, купивши дитині комп'ютер або кишенькову електронну гру, полегшено зітхають, так як цим в якійсь мірі вирішуються проблеми вільного часу дитини, його навчання (навчальних програм) або розвитку (за програмами), а також отримання ним заряду позитивних емоцій від улюбленої гри і т. п. Сьогодні привабливість комп'ютера не порівняти ні з телевізором, ні з будь-яким іншим заняттям.

Маленька дитина — дуже чутливий організм, всі фізіологічні системи якого, в тому числі і необхідні для успішної взаємодії з комп'ютером, розвиваються в дошкільному і молодшому шкільному віці. Нерегламентовані заняття на комп'ютері на фоні постійно збільшуємого інформаційного навантаження можуть прискорити несприятливі зміни в самопочутті дитини, вплинути на його психіку. Радимо звернути увагу батьків на наступні моменти.

Купуйте для вашої дитини комп'ютер і дисплей хорошої якості, не економте на здоров'ї дітей.

Розмістіть комп'ютер на столі в кутку кімнати, задньою частиною до стіни, в добре освітленому місці, але так, щоб на екрані не було відблисків.

Правильно організуйте робоче місце дитини. Підберіть меблі, відповідні його росту.

Для маленьких дітей зростом 115-130 см рекомендована висота столу - 54 см, висота сидіння стільця (обов'язково з твердою спинкою) - 32 см; вище 130 см - відповідно 60 і 36 см. Відстань між дитиною і дисплеєм не менше 50-70 см (чим далі, тим краще). Поза дитини - пряма або злегка нахилена вперед, з невеликим нахилом голови, посадка стійка: дитина повинна сидіти на стільці, спираючись на 2/3-3/4 довжини стегна. Простір між корпусом тіла і краєм столу - не менше 5 см. Руки вільно лежать на столі, ноги зігнуті в тазостегновому і колінному суглобах під прямим кутом і розташовуються під столом на спеціальній підставці (опора для ніг обов'язкове).Робіть щоденне вологе прибирання в приміщенні, де використовується комп'ютер. Провітрюйте частіше кімнату; для збільшення вологості повітря встановіть акваріум або інші ємності з водою. Протирайте екран чистою ганчіркою або губкою до і після роботи на комп'ютері.

Поруч з комп'ютером поставте кактуси: ці рослини поглинають його шкідливі випромінювання.

Особливо ретельно відбирайте для дітей комп'ютерні програми: вони повинні відповідати віку дитини як за змістом, так і за якістю оформлення.

Пам'ятайте: без шкоди для здоров'я дошкільнята можуть працювати за комп'ютером не більше 15 хв, а діти короткозорих батьків і діти з відхиленнями в стані здоров'я - тільки 10 хв в день, причому 3 рази в тиждень, через день.

Після кожного заняття проводите з дитиною вправи для очей і загальнозміцнюючі вправи.

Загальнозміцнюючі вправи

(Повторити 4-6-8 раз)

1. Початкове положення: ноги нарізно, руки вздовж тулуба. Виконання: 1-2 - встати на носки, руки вгору назовні, потягнутися за руками; 3 - 4 - руки дугами в сторони вниз і розслаблено схрестити перед грудьми, голову нахилити вперед. Темп швидкий.

2. Початкове положення: ноги нарізно, руки вперед. Виконання: 1 - поворот тулуба направо, мах лівою рукою вправо, правою - назад на спину; 2 - основна стійка; 3 - 4 - ті ж рухи в іншу сторону. Темп швидкий.

3. Початкове положення: ноги разом, руки вздовж тулуба. Виконання: 1 - зігнути праву ногу і, обхопивши гомілку руками, притягти ногу до живота; 2 - приставити ногу, руки вгору назовні; 3 - 4 - ті ж рухи іншою ногою. Темп середній.

4. Початкове положення: ноги разом, руки вздовж тулуба. Виконання: 1 - руки за голову; лікті розвести ширше, голову нахилити назад; 2 - лікті вперед; 3 - 4 - руки розслаблено опустити вниз, голову нахилити вперед. Темп повільний.

5. Початкове положення: ноги нарізно, кисті в кулак. Виконання: 1 - мах лівою рукою назад, правою - вгору назад; 2 - зустрічними махами змінити положення рук. Махи закінчувати ривками руки назад. Темп середній.

6. Сісти на стілець. Виконання: 1 - 2 - відвести голову назад і плавно нахилити назад; 3 - 4 - голову нахилити вперед, плечі не піднімати. Темп повільний.

7. Встати прямо або сісти на стілець, руки на поясі. Виконання: 1 - 2 - коло правою рукою назад з поворотом тулуба і голови праворуч; 3 - 4 - те ж лівою рукою. Темп повільний.

8. Сісти на стілець, руки на поясі. Виконання: 1 - повернути голову направо; 2 - повернути голову прямо. Ті ж рухи наліво. Темп повільний.

9. Початкове положення: ноги разом, руки вздовж тулуба. Виконання: 1 - підняти плечі якомога вище з напругою; 2 - опустити плечі. Темп повільний. Повторити 6 - 8 разів, потім пауза 2 - 3 сек, розслабити м'язи плечового пояса.

10. Початкове положення: ноги разом, руки зігнуті перед грудьми. Виконання: 1-2 - два пружних ривка назад зігнутими руками; 3 - 4 - ті ж рухи прямими руками. Темп середній.

11. Початкове положення: ноги разом, руки вздовж тулуба. Виконання: 1 - руки вільним махом в сторони, злегка прогнутися; 2 - розслаблюючи м'язи плечового пояса, «впустити» руки, схрестивши їх перед грудьми. Темп середній.

12. Початкове положення: ноги нарізно, руки вздовж тулуба. Виконання: 1-2 - нахил вперед, права рука сковзає вздовж ноги вниз, ліва, згинаючись, - уздовж тіла вгору; 3 - 4 - основна стійка; 5 - 8 - ті ж рухи в іншу сторону. Темп середній.

Кiлькiсть переглядiв: 692

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

До кого Ви звернетеся за допомогою у виборі професії

Календар

Попередня Травень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031