/Files/images/novini_14/lineechka-83.gif


Рейтинг - один з методів підвищення мотивації учнів до навчання

/Files/images/novini_14/images4.jpg

Рейтинг - досить-таки поширена в останні роки система, яка дозволяє здійснювати контроль результатів процесу навчання, систематизувати інформацію про успіхи учнів.

В нашій школі рейтинг з самого початку здійснював і здійснює організуючу функцію: допомагає зробити результати навчально-виховного процесу відкритими і доступними для всіх бажаючих, є показником навчальної діяльності дітей для батьків, ну і, звичайно ж, служив інструментом підвищення мотивації для самих хлопців.

Мотивація учнів до навчання є однією з основних складових навчально-виховного процесу. Проаналізувавши різні підходи до підвищення навчальної мотивації учнів, в школі була створена рейтингова система оцінювання. На початковому етапі - це середній бал успішності учня з усіх предметів за семестр і рік. З одного боку, учні мають можливість порівняти свої результати успішності з іншими результатами по школі, побачити своє місце розташування відносно інших. З іншого боку, учні порівнюють себе з собою.

/Files/images/novini_14/Фото-0013.jpg

Результати рейтингу дуже важливі не тільки для дитини і педагогів, а й для батьків. Зайшовши на сайт школи, кожен батько може побачити динаміку навчального рейтингу своєї дитини, і місце розташування на фоні успішності всієї школи клас, в якому він навчається.

Аналізуючи результати роботи по введенню рейтингу, можна відзначити його позитивний вплив на мотивацію учнів до навчання (про що говорить підвищення коефіцієнта якості знань), а також вважати рейтинг одним з інструментів управління навчально-виховним процесом, тому що картина успішності кожного учня дуже прозора.

Яким чином складається рейтинг? У підсумкову семестрову осередок виставляється середня оцінка за семестр з усіх предметів. Потім проводиться зрівнятися діаграма по класу, яка і показує розташування учня в рейтинговій таблиці.

Кiлькiсть переглядiв: 2353

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

До кого Ви звернетеся за допомогою у виборі професії

Календар

Попередня Грудень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031